6. zastávka na MČR poslední závod sezony 2022

Zveřejněno 16. 9. 2022

Poslední závod Czech Kart Open se jel na trati
v Německém Wackersdorfu.

Po předchozím závodě ve Vysokém Mýtě a dvoudenním testování se dorazilo na okruh až ve čtvrtek ráno.

Volné tréninky ve čtvrtek a v pátek byly důležité pro nastavení techniky na mokré trati, jelikož předchozí testování proběhlo na suchu.  Vypadalo to, že bude pršet celý víkend.

Max v porovnání s konkurencí si vedl hodně dobře.  Voda mu opět dost svědčila a zajížděl nejrychlejší časy. V týmu vládla dobrá nálada, pouze oči mechaniků a jezdců směřovali neustále k obloze.
A také si tentokrát všichni přáli, aby pršelo, jelikož to není tak časté…

Poslední sobotní volný trénink byl ale bohužel poslední, který se jel na mokré trati. A rázem se vše otočilo. Časomíra totiž ukázala, že sucho není aktuálně Maxova silná stránka a zajel až 11 čas v měřeném tréninku. Se ztrátou 0.76 sekund na prvního jezdce.

V týmu už nevládla tak dobrá nálada, ale známe Maxe a jeho starty…

Po startu do první finálové jízdy na suché trati Max předvedl zase jeho excelentní start a dostal se na pátou pozici. A po krásných soubojích dojel na sedmém místě.

Nedělní ranní warm up byl pro změnu na vodě, kde Maxův čas byl zase skvělý.

Do druhé finálové jízdy Max startoval z 11 místa. Jako vždy se mu to povedlo na výbornou a Max po krásných bojích dokončil závod na místě devátém.

“I zázraky se dějí” komentovala paní Šimáková (šéfová MS Kart)  po projetí Maxe cílem. Skvělé finálové jízdy, kde Max s velkým štěstím dokončil závod na celkově třetím místě po startu z devátého místa.

Krásné zakončení sezóny 2022 v Českém mistrovství. Dojetí na třetím místě a pátém celkovém místě, bylo pro celý tým velkou odměnou. A nutno podotknout, že  Max jel třídu OK Junior poprvé…

Poděkování patří také našim mechanikům a partnerům za výbornou práci a podporu!

1190m

délka tratě

20°C

teplota v destinaci
Deštivo