DKM Mülsen 8/2022

Zveřejněno 22. 8. 2022

Další závod německého DKM se jel na motokárové trati Mülsen, kam dorazil Max a jeho tým ve čtvrtek odpoledne.

Pátek ve znamení volných tréninků!

V pátek jsme ladili techniku a Maxe na aktuální podmínky trati, která byla o trochu jiná než při testu před 14 dny. Nagumovaná trať, nový rám, nová kombinéza a lehce pochroumaný Max po víkendovém trailu na Klínovci… Byla to výzva a očekávání jak dopadne v porovnáním se soupeři.

Nedopadlo to úplně nejlépe, ztráta na nejrychlejšího byla 0,8 sekundy. Max to okomentoval, že je to OK, protože závody jsou až v sobotu a neděli.

Sobota

Sobota byla dle pořadatelů naplánovaná takto: ranní volny trénink, následně měřeny trénink a první s druhou zavodní rozjížďkou.

V měřeném tréninku Maxovi nesedla jízda a bylo z toho až 15. místo. První závod dojel na 12. místě. Druhý závod byl vyhlášený jako mokrý, ale bohužel trať uschla během tří kol. Díky tomu Max bojoval o přežití a dojel na 13. místě.

Neděle

Neděle začala ranním warm-upem, kde si jezdci otestovali techniku po sobotě. Vše fungovalo i u nás a Max se těšil na start do prvního nedělního závodu, kde po všech součtech startoval z 15. místa. Výborným startem se dostal na 8. místo, ale to mu soupeři nechtěli jen tak nechat a po krásných soubojích nakonec dojel na 15. místě. 

Do druhého závodu (start ze stejné pozice), následoval znovu hodně povedený start a technika už konečně začala fungovat. Bylo potřeba nový podvozek rozhýbat, pozice v cíli byla bohužel opět na 15. místě… 

Max odjížděl a prohlásil… S tímto víkendem se nesmířím a doufám, že si spravím chuť příští týden ve Vysokém Mýtě na MČR.

1315 m

délka tratě

23 °C

teplota v destinaci
Polojasno s deštěm

3+1

sjetých sad pneumatik

30

projeto litrů benzínu

552 km

kilometrů transport na trať