MČR – OK Junior MS Kart

Zveřejněno 11. 7. 2022

Trať, kde se tohao odehrálo za dobu, co Max závodí mnoho.

Czech Kart Open je Mistrovsví České republiky a ve Vysokém Mýtě závod pořádá přímo Autoklub v AČR. Po předchozím závodě v Belgickém Genku zavítal Max s mechaniky na domácí trať a moc se na tento závod těšil, protože proti tratím v německém DKM trať velmi dobře zná. 

Jediné, co bylo pro Maxe novinkou byla nová technika, se kterou jel zde poprvé. Využil tak
už čtvrteční volné tréninky. 

Trénink a atmosféra

V pátek byl Max už dostatečně seznámen a mohl s mechanikem ladit dobré nastavení pro zajetí nejrychlejších časů.  Na špičku ve třídě v pátek večer ztrácel málo, tak mohl být spokojen a jít si v klidu lehnout… 

Sobotní tréninky

V sobotu se jel ještě 3x oficiální trénink. Potom následoval trénink měřený, podle kterého se startuje do první finálové jízdy. 

Tady se Maxovi zadařilo a zajel celkově osmý nejlepší čas a tím pádem do první finálové jízdy startoval ze čtvrté řady vedle svého týmového parťáka Daweho. Při soubojích se však propadnul a dojel na 11. místě.

Závěr

V neděli do druhé finálové jízdy startoval Max znovu ze čtvrté řady, jen tentokrát vlevo z lepší pozice. Dojel na výborném sedmém místě, jen se ale bohužel po závodě komisařům nelíbilo Maxovo předjetí soupeře a dostal za to penalizaci V-kolize. 

Po nekompromisním vysvětlení na věži byl z druhé finálové jízdy diskvalifikován. To je prostě Motorsport. Bylo to pro Maxe velké zklamání, protože měl možnost do super finále startovat ze třetí řady.  

Díky tomuto velkému zklamání a další zkušenosti (jak říká Jirka Jupa) Max vybojoval ve finálové jízdě z 12. místa výborné 5. místo!

1142 m

délka tratě

35°C

teplota v destinaci
Polojasno

4

sjetých sad pneumatik

20

projeto litrů benzínu

180 km

kilometrů transport na trať