OK Junior Max Karhan 353 MS KartZávod, který nebyl v plánu a byl zařazen do kalendáře na poslední chvíli.

Zveřejněno 9. 10. 2022

Jelo se na trati v Italském Lonatu

Maxovi nyní mechanika dělal čerstvý mistr republiky Jakub Talaš a Ivan Čermák, protože mechanik Lukáš Kvasňa dorazil až v úterý večer.

Středa a čtvrtek byla ve znamení nastavení závodní techniky.  Závody WSK jsou závody na vysoké úrovni, kde se sjedou ty nejlepší týmy a fabriky z celého světa. Počasí bylo proměnlivé a díky tomu se dalo testovat na suché a mokré trati.

Do třídy OK Junior, ve které jezdí Max se na start přihlásilo 63 jezdců. Dokonce bylo přihlášeno
i pár kolegů z České republiky, včetně Maxovo týmového kolegy Davida Gorčiciho, kterému mechanika dělá protřelí závodník František Marhoul.

Pátek se nesl ve znamení oficiálních tréninků s časomírou. Následně měřený trénink
a kvalifikační série rozjížděk Eliminátor Heat A, B, C, D, E, F. Max se po pátku usadil na 45 místě a byla mu přidělena skupina C.

Pro mechaniky Jakuba Talaše a Ivana Čermáka to byla fuška.

V sobotu se jel Eliminátor Heat skupin A, B, C, D, F. Další tentokrát Max jel celkem třikrát a v sobotu večer se usadil na
celkově 46 místě.

Neděli začal ranní warm-up, který byl rozdělen do dvou skupin po 30 jezdcích. Tady Max zajel 27 čas a následoval před finálový rozstřel o postup do finále. V tomto rozstřelu Max dojel na 19 místě, ale bohužel to nestačilo na start do finále, kde mu po všech součtech přebývalo 11 trestných bodů. Celkově se tedy usadil na 44 místě.

Velké zkušenosti a čtyři dny velkých závodů plných soubojů, zdravých nervů a bolesti nakonec dopadly výborně a máme z toho obrovskou radost. Děkujeme mechanikům, partnerům a všem ostatním kolem. Díky vám se mohl Max na tomto závodu ukázat a nasbírat mnoho dalších zkušeností.
A jako třešnička na dortu po závodním víkendu proběhlo testování velkého OK, díky Markovi Skřivanovy a jeho motokáře Praga.

Za to mu samozřejmě moc děkujeme, protože to byl pro Maxe další velký zážitek. A jelikož u Marka už několikrát testoval i trochu jinou techniku v podobě Formule 4 tak si myslíme, že jak OK tak F4 Max ještě do konce roku  otestuje.

Děkujeme za přízeň
v tomto roce!

1300m

délka tratě

20°C

teplota v destinaci
Počasí polojasno, jasno, zataženo, déšť...

6

sjetých sad pneumatik

40

projeto litrů benzínu

1700

kilometrů transport na trať