OK Junior MS Kart Třinec 2022

Zveřejněno 26. 6. 2022

Po předchozích závodech DKM, WSK, MČR, kde bylo prioritou dojet závod v první desítce, protože jedeme letos novou kategorii – se konečně zadařilo!  A na Třineckém steel ringu jsme jeli na špici startovního pole. Určitě nám pomohlo a bylo znát, že jsme tento okruh před závodem testovali a najeli jsme hodně kol, jak na suchém, tak i na mokrém povrchu.

Na krásné souboje už od prvních tréninků bylo pěkné pokoukání a bylo vidět, že to Maxe opravdu baví!

Trénink a atmosféra

Do třince jsme přijeli vyhrát a v tréninkách to vypadalo dost slibně! Max se umisťoval do pátého místa a nálada v depu byla pozitivní.

Občas zapršelo, ale jinak panovalo teplé počasí a atmosféra mezi jezdci byla kamarádská… tedy než přišla kvalifikace, protože kamarádství zůstává v depu 🙂

Oficiální tréninky

Z oficiálních tréninků bylo jasné, že se ve vedení o přední příčky bude bojovat a že se tady s Maxem musí počítat.

Důkazem byli hodně rychlé časy na kolo v porovnání s ostatními soupeři. Komunikace s mechanikem ohledně nastavení běžela jako na drátkách. Vše fungovalo podle plánu i představ!

Nakonec závod skončil třetím místem kvůli kolizi dvou jezdců, která Maxe zpomalila a potom musel dohánět a bojovat až do posledních kol. 

Za třetí místo jsme moc rádi, ale na dalším závodě ve vysokém Mýtě vyhrajeme! A už se soustředíme na další závod DKM, kde budem sbírat další cenné skušenosti.

1150 m

délka tratě

22°C

teplota v destinaci
Polojasno

4

sjetých sad pneumatik

30

projeto litrů benzínu

400 km

kilometrů transport na trať