První závod doma | Czech Kart Open Cheb 2022

Zveřejněno 29. 4. 2022

Předchozí závod DKM v Kerpenu vystřídal další tentokrát první závod doma. A to při Czech Kart Open na okruhu v Chebu. Ve třídě OKJ bylo přihlášeno celkem 21 jezdců. Z většinou jezdců se Max zná.

Czech Kart Open je šampionát, ve kterém Max jezdil v předchozích třídách od svého začátku a nová třída OKJ byl další krok.

Trénink a atmosféra

Na startu ve třídě, kterou jel Max (OK Junior) bylo přihlášeno 21 motokár a ve většině případech, už ostřílených jezdců, kteří třídu Okj jedou druhý nebo třetí sezonu. Přestup z předchozí kategorie Easy 100 ve které jel Max v loňském roce byl tak velkou výzvou.

Zdejší atmosféra při testování byla v porovnání s předchozím závodem dost podobná a Maxovi dost známá.

Aktivní relax před závodem

V týdnech mezi závodem DKM v Kerpenu Max převážně relaxoval u vzdělávání a doháněním zameškaného učiva. A protože je potřeba se udržet v kondici protahoval a posiloval své tělo s trenérkou Jindřiškou ve Fit centru Joy, kde je Max jako doma.

Pojďme k tréninkům.

Středa a čtvrtek byl ve znamení oficiálních tréninků už v plném provozu se všemi soupeři. A začalo první seznamování s tratí v Chebu. Kterou Max zná, ale OKJ je úplně odlišné nářadí. Tím pádem to nebylo vůbec jednoduché. Nastavení podvozku, foukání pneu, a naladění motoru včetně formy Maxe se zdálo pozitivní.

I když v porovnání s časy soupeřů původní představa byla trochu jiná.

Po soustředění a zmáčknutí se zajel Max v měřeném tréninku 7 čas a tím pádem do první finálové jízdy startoval ze čtvrté řady. V závodě dokonce dojel na místě 6. V týmu vládla spokojenost a začala příprava na sobotní druhou finálovou jízdu, kde bohužel Max ukončil závod předčasně po boji o druhé místo po startu na vodě, protože začalo pršet…výletem mimo trat. Odpolední Superfinále se zase trochu zadařilo a také na mokré trati dovezl Max svůj stroj na místě osmém.

Velká spokojenost, velké zkušenosti, poznání další trati ve třídě Okj, tak byl shrnut další dost náročný zase díky počasí závod Czech Kart Open v Chebu

Poděkování patří především partnerům, bez kterých nelze takový závod odjet, protože to stojí nemalé peníze! A mechanikům za výbornou práci na přípravě techniky, která se obešla bez problémů!

1250 m

délka tratě

13° C

teplota v destinaci
Déšť

4

sjetých sad pneumatik

15

projeto litrů benzínu

184 km

kilometrů transport na trať