Czech Kart Open MMČR Písek 2022

Zveřejněno 28. 7. 2022

Volné tréninky

Max a jeho technika OK junior MS Kart, která je z Prachatic dorazila do depa už ve středu večer na čtvrteční a páteční testováni před závodním víkendem. Max na domácí trati odjel v předchozích letech hodne závodů a trať patří mezi jeho oblíbené. Čtvrteční a páteční tréninky a nastavení techniky na tuto trat byly dost náročné, jak pro jezdce tak pro mechaniky.

Oficiální závod a trénink

Sobotní oficiální trénink postavil Maxe na desáté místo. Následoval měřený trénink, který Max zajel s časem 49.552 na desátém místě.

Start do první finálové jízdy tím pádem byl z páté řady na levé straně. Závod Max dokončil na 5. místě, kdy předjel několik soupeřů a několik jich před ním nedojelo po kolizi.

Nedělní závod

Nedělní závodní den začal ranním warm-upem, kde se otestuje technika po sobotním závodě. 

Start do druhé finálové jízdy byl znovu z desátého místa, ale tentokrát vpravo. Podle pravidel se proměnil ve druhem kole v závod o přežití… 

Max si při kontaktu se soupeřem poškodil pravý přední ráfek a jel po měkké pneu… Závod dokončil na dvanáctém místě a aby toho nebylo málo dostal penalizaci za zkrácení tratě. 

Do superfinále po součtech dopadl start z osmého místa na startu a to ze čtvrté rady na levé straně. 

Po krásných soubojích závod dokončil na místě šestém!

Závěr

Velká spokojenost výborná práce mechaniků! A mnoho dalších zkušeností plus velká podpora fanoušků kteří Maxe do Písku přijeli podpořit. Všem patří velké díky!

1250 m

délka tratě

35° C

teplota v destinaci
Jasno

3

sjetých sad pneumatik

40

projeto litrů benzínu

220

kilometrů transport na trať