DKM – Genk 2022

Zveřejněno 11. 7. 2022

Délka tratě: 1360m

Nová trat´ nové zkušenosti porovnání techniky, jezdce a mechaniků to byl další závod Německého mistrovství DKM v Belgickém Genku. Nádherná ale dost náročná závodní dráha s velkou historií nese název Home of Champions. A bylo tomu opravdu tak sjela se zde ve třídě OK Junior zase velká konkurence a špička z celého světa. Na to že zde převážně prší počasí tentokrát přálo a ani nekáplo….

Velká konkurence, krásná trať

Nová trat´, nové zkušenosti porovnání techniky, jezdce a mechaniků. To byl další závod Německého mistrovství DKM v Belgickém Genku. Nádherná, ale dost náročná závodní dráha s velkou historií nese název Home of Champions. 

A bylo tomu opravdu tak. Sjela se zde ve třídě OK Junior velká konkurence a špička z celého světa. Počasí tentokrát přálo a ani nekáplo i když zde většinou prší…

Trénink a atmosféra 

Ambice byly ukázat konkurenci, že se v předchozím závodě MČR v Třinci zadařilo. Byly to velké ambice
a dostat se do první desítky byla nyní  další meta pro Maxe. 

Po prvních jízdách a poznávání tratě Maxovi nebylo moc do řeči a sám uznal, že trat je hodně náročná
a bude to boj… “Je tady dost náročné najít si brzdné body” bylo jediné, co vypadlo z úst Maxe. 
Pokračoval v přemýšlení o trati…

Oficiální tréninky

V trénincích se Max držel kolem 16. místa a neustále zrychloval. Nálada v týmu se uklidnila a bylo se potřeba soustředit na zajetí co nejlepšího času v měřeném tréninku. Ten dopadl o kousek za top 10 a to na místě 14. místě. Po tréninku moc spokojený nebyl a řekl, že půjde po startu dopředu a bude bojovat. 

V DKM se jedou tři finálové závody, konečné superfinále a každý závod je vyhlášen hned po jeho ukončení. Klobouk dolů před výbornou organizací včetně online přenosů a profi záběrů. 

Tak jak řekl, tak udělal. První finálová jízda ze startu na 14. místě, po první zatáčce byl Max dokonce na místě osmém, ale při předjíždění si poškodil přední ráfek o obrubník a začal boj o přežití, který skončil v posledním kole mimo trať… 

Nadechl se a do další finálové jízdy skvěle odstartoval a probojoval se dokonce na místo šesté, ale ve velké konkurenci jezdců, kteří si to nechtěli nechat líbit a Max skončil mimo trať…. 

To už byl naštvaný a to většinou klapne. Startem z posledního místa dojel třetí finálovou jízdu na 13. místě a v superfinále na 12. místě.

Závěr

Nádherná trať, hodně krásných soubojů a další cenné zkušenosti a dobré 12. místo ve finále.

1360 m

délka tratě

20°C

teplota v destinaci
Jasno

3

sjetých sad pneumatik

40

projeto litrů benzínu

181 km

kilometrů transport na trať