Druhá zkušenost v ostré sérii DKM (OK Junior MS Kart)

Zveřejněno 10. 4. 2022

Kerpen 2022

Předchozí závod WSK v Sarnu byl pro vstup do nové sezony s novou technikou hodně náročný…ale pro Maxe dost důležitý k získání potřebných zkušeností.

Uběhlo pár týdnů a je tady další závod sezony 2022! Tentokrát první závod v Německém šampionátu DKM. A to na hodně známé trati v Kerpenu. Tato trať byla domovem slavného závodníka Formule 1 Michaela Schumachera…

DKM Deutsche Kart Meisterschaft je nejstarší šampionát, který letos slaví 60 let od svého začátku. V tomto šampionátu se na start sjíždí špička závodníků z celého světa.

Trénink a atmosféra

Na startu ve třídě, kterou jel Max (OK Junior) bylo přihlášeno tentokrát pouze 19 motokár ale na světové úrovni v týmech světových značek výrobců motokár, a to byla další velká výzva.  A možnost získat další potřebné zkušenosti. Menší účast byla ovlivněna současným závodem Mistrovství Evropy v Portugalsku. Celé to začalo šesti oficiálními tréninky, které začaly od pátečního rána, kde se Max seznamoval s novou tratí a mechanici s novým nastavením motokáry. 

A co se počasí týče… Tomuto tréninku moc nepřálo, protože byla velká zima a dokonce i kromě deště poletoval i sníh.

Oficiální tréninky

Pátek byl ve znamení celodenních tréninků celkem v šesti rozjížďkách po 15 minutách. Seznamování Maxe s tratí tak bylo v plném proudu, protože zde v Kerpenu nikdy předtím nejel…I dost změn povrchu trati nebylo zrovna jednoduché pro Mechaniky, ale nakonec se nastavení techniky povedlo jak na mokro, tak na sucho. Trať je hodně historická a dost zajímavá a náročná na styl jízdy přes obrubníky povídal Max tak trochu náš Písek…Sledováním ostatních kategorií Maxovi také hodně pomohlo a v Pátek večer byla V týmu dobrá nálada a atmosféra. A bylo vše připraveno.

Závěr

Velká spokojenost, velké zkušenosti to byl závodní víkend v Kerpenu. Po volných trénincích v pátek, kdy počasí bylo hodně proměnlivé přišel ještě jeden volný sobotní trénink na trati kolem poseté sněhem…ano přes noc z pátku na sobotu mrzlo a napadl sníh…tak to bylo velké překvapení. V měřeném tréninku zajel Max 14 čas celkově. První sobotní závod dojel na 14 místě. 

Druhý sobotní závod se posunul na místo 12. A hodně mrazivá sobota byla za námi. V neděli ráno se počasí

o dost zlepšilo a oteplilo se. V raním Warm up si Max otestoval techniku po sobotní po závodní přípravě a vše se zdálo včetně jeho nadšení v pořádku. 

V prvním nedělním závodě ale bohužel hned po startu, kde se Max probojoval na osmé místo…motor vypověděl službu a tím pádem závod pro Maxe skončil…Do druhého nedělního závodu se motor povedl opravit.

A nástup do závodu z posledního místa se slovy Maxe, že půjde dopředu se opravdu vydařil a Max si spravil náladu na ukončeném osmém místě v cíli, i když po závodě musel na věži vysvětlovat souboj s jedním ze soupeřů…a 5 vteřin penalizace …neukecal…

1107 m

délka tratě

10°C

teplota v destinaci
Polojasno, vítr

5

sjetých sad pneumatik

30

projeto litrů benzínu

3200

kilometrů transport na trať