První zkušenosti v ostré sérii WSK (OK Junior MS Kart)

Zveřejněno 6. 2. 2022

První kroky

Předchozí testování v Lonatu (South Garda Karting) proběhlo již v únoru, kde si Max poprvé otestoval novou techniku OK Junior od MS Kart s novými špičkovými motory. Nový stroj je celkově silnější a rychlejší, nepřipouští moc chyb a je to výrazný posun vpřed, také je adrenalinově dost návykový.

S novou technikou a podporou jsme se rovnou vydali mezi nejlepší jezdce současnosti. Poslední závod sezony 2022 WSK Super Masters Series se jel v daleké Neapoli SARNO.

WSK Super Master je šampionát továrních týmů a jezdců z celého světa a vlastně nic více ve světě závodů motokár není….

Trénink a atmosféra

Na startu ve třídě, kterou jel Max (OK Junior) bylo přihlášeno 86 motokár na světové úrovni v týmech světových značek výrobců motokár, a to byla velká výzva. Začalo to dvoudenním testováním na okruhu, kde se Max seznamoval s tratí
a mechanici s novým nastavením motokáry. 

Zdejší atmosféra při testování je naprosto úžasná!

Aktivní relax před závodem

Dva dny volna, kdy se nesmí před závodem testovat, jsme využili k prozkoumání tratě
a okolí závodiště. 

Poté jsme vyrazili na vlastivědnou exkurzi s prohlídkou Pompejí a sopkou Vesuv. Max si tak v praxi doplnil své studium o historii, které ve škole zameškal. V Neapoli jsme si nakonec pochutnali na výborné pizze. V týmu vládla výborná nálada. Pojďme k tréninkům.

Oficiální tréninky

Středa a čtvrtek byl ve znamení oficiálních tréninků už v plném provozu se všemi soupeři v rozdělených skupinách podle propustnosti trati. Po zajetí kvalifikačního času byl Max zařazen do skupiny B poté následovaly vyřazovací závody zvané Eliminátory Heat tříd A, B, C, D, E a v týmu bylo napětí, jak to dopadne. 

Dopadlo to na výbornou, protože Max postoupil do prefinále B, kde bojoval o postup do finále, ale na
to už bohužel nestačil.

Závěr

Velká spokojenost, velké zkušenosti, poznání týmů, motorářů, soupeřů na světové úrovni.

Velkou odměnou byl vstup do prefinále, co víc si přát! Ať se kola točí! 

Poděkování patří především partnerům, bez kterých nelze takový závod odjet, protože to stojí nemalé peníze! A mechanikům za výbornou práci na přípravě techniky, která se obešla bez problémů!

1547 m

délka tratě

10°C

teplota v destinaci
Polojasno, vítr

5

sjetých sad pneumatik

30

projeto litrů benzínu

3200

kilometrů transport na trať